Heemkundevereniging Schin op Geul

Heemkunde betekent eigenlijk: weten waar je vandaan komt. Het gaat om alles wat met je eigen dorp of streek te maken heeft – van tradities en gebruiken tot verhalen, oude gewoontes en hoe mensen vroeger woonden en werkten. Ook het landschap en de monumenten horen daarbij.

Sinds 1991 is er in Schin op Geul een heemkundevereniging actief. We richten ons op de parochies Schin op Geul en Oud-Valkenburg.

Meer Over Ons

Dorpskalender

Elk jaar brengen we een Dorpskalender uit met historische foto’s en informatie bij elke maand. Leuk om te hebben en mooi om te geven!

Bekijk en bestel onze Dorpskalender

Ons laatste nieuws

Nu te koop: Dorpskalender 2026!

23 november 2025
Lees bericht

Boekpresentatie op 28 november 2025: Historische Aspecten deel 2

22 november 2025
Lees bericht

Bestel nu: Historische aspecten van Schin op Geul – Strucht – Oud-Valkenburg – Deel 2

8 september 2025
Lees bericht

Onze aankomende evenementen

Ons ledenmagazine Ad Golam

Elk jaar brengen we een magazine uit met wetenswaardigheden over onze omgeving

Onze onderzoeken en hun resultaten

Met een team van vrijwilligers onderzoeken we alles van het heden en verleden van onze woonomgeving Schin op Geul en Oud-Valkenburg, we leggen het vast en delen het met jou:

Periodieken

T/m 2011 deden we verslag van onze bevindingen in de vorm van een Periodiek

Leer meer

AdGolam

Sinds 2012 doen we jaarlijks verslag van onze bevindingen in de vorm van een ons magazine ‘Ad Golam’.

Leer meer

Kronieken

Kronieken zijn een opsomming van de belangrijkste zaken die in ons werkgebied zijn gebeurd in een bepaald jaar.

Leer meer

Genealogieën

Overzichten van families en hun relaties tot elkaar.

Leer meer

Markante inwoners

Portretten in beeld en woord van markante inwoners.

Leer meer

Boeken

We geven regelmatig boeken uit over uitlopende thema’s en onderwerpen.

Leer meer